طراحی سایت عکاسی

طراحی سایت عکاسی

راهنمایی طراحی سایت عکاسی

شما به عنوان یک عکاس، ساعت‌های بیشماری را صرف توسعه سبک عکاسی و بهبود نحوه فعالیت خود کرده‌اید. همچنین از سرمایه زیادی در زمینه تجهیزات، دوره‌های عکاسی و… استفاده کرده‌اید. بهترین راه برای ارج نهادن به تمام این تلاش‌ها و هزینه‌ها، طراحی سایت عکاسی خیره کننده برای نمایش دادن کارهای‌تان به دنیاست. هر شخصی که به وب سایت شما دسترسی پیدا می‌کند باید بتواند تمام تلاش و سختی که پشت هر تصویر وجود دارد را درک نماید.

به عنوان یک عکاس حرفه‌ای، وب سایت شما مهمترین بخش هویت برند شما خواهد بود. لازم نیست شما یک طراح وب باشید، شما می‌توانید بستری عالی و مناسب ایجاد کنید تا مشتریان بالقوه بتوانند بهترین مجموعه آثار شما را مشاهده کنند. یکی از بهترین روش‌ها برای بالا بردن رتبه بندی سایت در موتورهای جستجوگر، خلق طرحی هماهنگ با علایق و ذهنیت مشتری است. برای طراحی سایت در زمینه عکاسی نیاز به درک مفاهیم متعددی داریم تا نتیجه کار، شخص را در جهت پیشرفت، شهرت و رسیدن به درآمد بیشتر هدایت کند. در ادامه به شرح مطالبی می پردازیم که در طراحی سایت مخصوص عکاسان اهمیت به‌سزایی دارند.

طراحی سایت عکاسی

مشاهده نمونه کارها و وب سایت عکاسان

شما باید زمان مشخصی را به تحقیق اختصاص دهید. به وب سایت عکاسان حرفه‌ای مراجعه کرده و نحوه ارائه دادن کارهای آن‌ها را مشاهده کنید. حتی اگر از قبل تصوری کلی در زمینه طراحی سایت عکاسی دارید، این امر زاویه دید شما را گسترده‌تر خواهد کرد. برای طراحی سایت آتلیه یا هر زمینه دیگر، شما باید یک دستورالعمل روشن و خاص را دنبال کنید. این امر به شما کمک می‌کند تا برخی از ویژگی‌های لازم برای طراحی سایت عکاسی که قبلا به ذهنتان خطور نکرده بود را شناسایی کنید.

 • استفاده از بستری مناسب

هنگام انتخاب سرویس و بستری مناسب برای طراحی سایت عکاسی، این موضوع اهمیت دارد که یک پلتفرم با عملکرد و کیفیتی بالا انتخاب کنید. به این جهت که این پلتفرم دارای ویژگی‌های امنیتی عالی بوده و خدمات قابل اعتمادی را در اختیار مشتری قرار دهد. پلتفرم وردپرس یکی از نرم افزارهای کاربرپسند است که امکان شخصی سازی را برای طراحی وب سایت عکاسی فراهم می‌کند. این نرم افزار کمک می‌کند تا سئو به رتبه قابل توجهی برسد. فوتوشلتر Photoshelter نیز پلتفرم دیگری است که به شکلی خاص نیازهای یک عکاس حرفه‌ای را جهت طراحی سایت عکاسی به جهت اشتراک تصاویر، ذخیره سازی و بازاریابی، برآورده می‌کند.

 • انتخاب تم و موضوعی منسجم

طراحی سایت در زمینه عکاسی نیاز به یک تم منحصر به فرد دارد. وجود موضوعی منسجم در طراحی سایت عکاسی، تمایز کار و نمونه کارهای شما را نسبت به دیگر عکاسان و افراد فعال در این صنعت، مشخص می‌کند. طراحی سایت عکاسی حرفه‌ای این امکان را فراهم می‌کند تا مشتریان با اشتیاق بیشتری از سایت شما دیدن کرده و نسبت به مشاهده نمونه کارها علاقه بیشتری نشان دهند.

با توجه به نوع فعالیت خود از عوامل مختلفی که در طراحی وب سایت عکاسی اهمیت دارد، استفاده کنید. رنگ‌ها، طرح و پس زمینه شخصی و… از مواردی هستند که در طراحی سایت عکاسی، وب سایت شما را هدفمند و متمایز می‌کند.

 • تمرکز بر روی نقاط قوت

در طراحی سایت آتلیه عکاسی بر روی نقاط قوت خود تمرکز کنید. بسیاری از عکاسان به خصوص افرادی که به تازگی قدم در این مسیر گذاشته‌اند، در ابتدای راه می‌خواهند چندین کار را همزمان با یکدیگر انجام دهند. این امر سبب می‌شود تا شما نقطه قوت خود را فراموش کرده و از هدف اصلی دور شوید. به عنوان مثال اگر شما یک عکاس صنعتی هستید، برای اعتبار وب سایت خود و درک بهتر مشتری از علاقه و حرفه شما، باید بر روی نقطه قوت خود در این زمینه تمرکز داشته باشید.

طراحی سایت آتلیه
 • به نمایش گذاشتن نمونه کار

طراحی سایت در زمینه عکاسی به نمونه کارهایی نیاز دارد تا مشتریان بتوانند کارهای عکاس را مشاهده کنند. در واقع هدف اصلی از این کار به نمایش گذاشتن تصاویر برتر است. به منظور تحت تأثیر قرار دادن مشتری باید تصاویری متفاوت از نمونه کارهای خود را در سایت قرار دهید. البته نباید حجم تصاویر به اندازه‌ای زیاد باشد که مشتری به سرعت خسته شده و نتواند تصمیم مناسبی بگیرد.

به‌روز رسانی نمونه کارها نیز یکی از مهمترین موارد در طراحی سایت عکاسی است. هر چند وقت یکبار مجموعه تصاویر خود در بخش گالری را به‌روز رسانی کنید. در صورت گسترده بودن زمینه فعالیت عکاس، وب سایت عکاسی باید از نظم خاصی در زمینه به نمایش گذاشتن نمونه کارها برخوردار باشد. شما می‌توانید با دسته بندی عکس‌ها در موضوعات مختلف مانند عکاسی کودک، عکاسی عروسی، عکاسی تولد و… به وب سایت خود نظم دهید.

 • نظرات و نقد مشتریان

ایجاد کردن بخشی تحت عنوان نظرات مشتریان امری واجب یا ضروری برای طراحی وب سایت عکاسی نیست. با این حال نظرات مختلفی که مشتریان در خصوص کار شما ارائه می‌دهند در جهت افزایش اعتبار شما نقش دارد. امروزه خدمات و فروشگاه‌های آنلاین رشد قابل توجهی پیدا کرده و در جهت پیشرفت حرکت می‌کنند. افراد مختلف قبل از خرید آنلاین یا استفاده از خدماتی خاص، به نظرات و نقدهای ذکر شده از طرف مشتریان دیگر مراجعه می‌کنند. اضافه کردن بخش نظرات مشتریان در طراحی سایت در زمینه عکاسی، این امکان را فراهم می‌کند تا عکاس یا تیم عکاسی از نقاط ضعف و قوت خود مطلع شوند. همچنین آن‌ها می‌توانند به شکلی تخصصی با سلیقه و درخواست‌های متفاوت، آشنایی بهتری پیدا کنند.

 • شخصی سازی وب سایت

عکاسی حرفه‌ای باشید یا عکاسی مبتدی، تفاوتی ندارد. شما باید با استفاده از یک الگو، وب سایت را شخصی سازی کرده و آن را متعلق به خودتان بدانید. سبک، رنگ بندی و احساسی که از مشاهده سایت دریافت می‌شود، باید کاملا مطابق با کار و سلیقه شما باشد. یکی از بهترین روش‌ها برای شخصی سازی کامل وب سایت، ایجاد آرم یا لوگوی عکاسی است. لوگوی مخصوص شما و تمام عناصری که ذکر شد باید با اهداف و رهنمودهایی که از ابتدای کار برای خود تعیین کرده اید، هماهنگ باشند.

 • کیفیت تصاویر

شما یک عکاس هستید و عکس‌ها جذابیت اصلی سایت شما هستند. به همین جهت هدف اصلی شما باید به نمایش گذاشتن تصاویر با بالاترین میزان کیفیت و وضوح تصویر باشد. نرم افزارهای مختلفی وجود دارند که شما با استفاده از آن‌ها می‌توانید کنترل کاملی بر روی نحوه نمایش دادن هر یک از تصاویر و نمونه کارهای خود داشته باشید. ابزارهای مختلف به شما این امکان را می‌دهند تا جلوه بصری منحصر به فردی از نمونه کارهای خود ارائه دهید.

 • درباره من

انسان ذات کنجکاوی دارد؛ به همین جهت افزودن بخش درباره من در طراحی سایت عکاسی اهمیت خواهد داشت. بازدیدکنندگان تمایل دارند درباره کارهایی که توجه آن‌ها را جلب کرده، اطلاعات بیشتری داشته باشند. نیازی به نوشتن بیوگرافی کامل نیست اما به اشتراک گذاشتن بخشی از اطلاعات و داستان شخصی، می‌تواند اولین قدم برای برقراری ارتباط با مشتری وفادار باشد. می‌توانید درباره چرایی یا چگونگی ورود به دنیای عکاسی صحبت کنید و تجربیات خود را با بازدیدکنندگان به اشتراک بگذارید.

 • پاسخ به سؤالات مشتریان

در حالت ایده آل ممکن است هر شخصی که از وب سایت شما بازدید می‌کند، تبدیل به یک مشتری شود؛ شما باید هنگام بارگذاری نمونه کارهای خود، این موضوع را به خاطر داشته باشید. با پاسخ دهی فعال به سؤالات بازدیدکنندگان، میزان جلب اعتماد، افزایش پیدا کرده و افراد بیشتری به مشتری تبدیل خواهند شد. همچنین افزایش بازدیدکنندگان نیز روندی صعودی پیدا خواهد کرد.

طراحی سایت در زمینه عکاسی

نکات مهم در طراحی سایت عکاسی

 • بیشتر افرادی که به دنبال خدمات عکاسی و فیلمبرداری هستند، معمولا مناطق اطراف محل سکونت خود را جستجو می‌کنند. به همین منظور شما باید لوکیشن و موقعیت مکانی خود را به شکلی واضح در دسترس مشتری قرار دهید.
 • شماره تماس و آدرس ایمیل نیز از مواردی هستند که باید به شکلی آسان در اختیار مشتری قرار بگیرند. در طراحی سایت آتلیه، اضافه کردن بخشی با عنوان تماس با ما یکی از مهم‌ترین بخش‌ها محسوب می‌شود.
 • امروزه بیشتر افراد در شبکه‌های اجتماعی فعالیت گسترده‌ای دارند. شما می‌توانید بخشی را به درج اطلاعات مربوط به آیدی شبکه‌های اجتماعی که در آن‌ها فعالیت دارید، اختصاص دهید.
 • وب سایت‌های عکاسی به عنوان یک مکان جامع، بهترین گزینه برای به نمایش گذاشتن نمونه کارهای یک عکاس است. با این حال به خاطر داشته باشید که برخی از افراد در شبکه‌های اجتماعی فعالیت بیشتری دارند.
 • ضرورتی ندارد که لیست کاملی از قیمت در وب سایت عکاسی وجود داشته باشد. شما می‌توانید اطلاعات مشخص و محدودی در خصوص قیمت کارهای خود را در سایت درج کنید. البته شرایطی باید برای مشتریان فراهم شود تا بتوانند با مراجعه به سایت بر اساس نیاز و بودجه مشخص خود از خدمات شما استفاده کنند.
 • نمونه کارها باید شامل پیوندهایی به تمام پروفایل‌های رسانه‌های اجتماعی عکاس باشد. در مقابل نیز تمام این نمایه‌ها باید پیوندی به وب سایت اصلی داشته باشند. این رابطه متقابل، هسته اصلی شبکه‌های اجتماعی عکاسان محسوب می‌شود.
طراحی سایت مخصوص عکاسان

درخواست مشاوره رایگان

 • Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, jpeg, Max. file size: 512 MB.

وب سایت کارباما

«سایت کارباما» یکی از سایت‌های مرجع در خصوص طراحی سایت است که شما می‌توانید برای طراحی سایت عکاسی به تیم زبده کارباما مراجعه کنید. کارباما در زمینه‌های مختلفی همچون طراحی وبسایت شرکتی، تولید محتوا، طراحی وبسایت فروشگاهی، خدمات اینستاگرام، خدمات گرافیکی و… به فعالیت مشغول است. شما می‌توانید با مراجعه به وب سایت مجموعه کارباما (https://karbama.net) از نحوه فعالیت این تیم و هزینه طراحی سایت مطلع شده و با توجه به نیاز خود از خدمات آن بهره مند شوید.

نتیجه گیری و جمع بندی

وب سایت‌های عکاسی، بهترین پلتفرم برای به نمایش گذاشتن کارهای شما هستند. در حال حاضر همه چیز با الگوریتم‌های شبکه‌های اجتماعی به طور مداوم در حال تغییر است. به این ترتیب شما می‌توانید بر اساس این الگوریتم‌ها و طراحی سایت عکاسی، به پیشرفت قابل قبولی در زمینه حرفه خود برسید. قبل از نهایی کردن ایده ساخت طراحی سایت در زمینه عکاسی، نگاهی به مراحل ابتدایی کار بیندازید و مشاهده کنید که آیا نتیجه نهایی با برنامه و اهداف شما مطابق دارد یا خیر. آیا این وب سایت به معنای واقعی نشان دهنده کیفیت و محتوای عکس‌های شما هست یا خیر. آیا بازدیدکنندگان این موضوع را دریافت می‌کنند که شما چه کسی هستید و با چه هدفی این کار را انجام می‌دهید؟ تا زمانی که به سؤالاتی از این قبیل پاسخ مثبت نداده‌اید، از تلاش برای طراحی سایتی منحصر به فرد دست نکشید.

سایر خدمات کارباما

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *