پشتیبانی سایت

پشتیبانی سایت

رشد و پیشرفت کسب و کار اینترنتی شامل فاکتورهای زیادی می‌شود. یکی از مهمترین عواملی که در تعیین موفقیت و عدم موفقیت یک تجارت آنلاین نقش اساسی ایفا می‌کند، نگهداری و پشتیبانی سایت است. پس از طراحی سایت اصولی و تولید محتوا و پیاده سازی اصول سئو، تنها چیزی که می‌تواند به جذب مشتری و کسب سود منتهی شود، بهره بردن از پشتیبانی وب سایت است. اگر شما نیز به فکر راه اندازی کسب و کار خود در بستر وب هستید، باید حتما استراتژی تجارت اینترنتی جهت حفاظت از سایت را نیز مشخص کنید.

پشتیبانی سایت
نگهداری و پشتیبانی سایت

هدف از پشتیبانی سایت چیست؟

بسیاری از کسب و کارها هنوز از اهمیت بهره مندی از یک تیم پشتیبانی قوی اطلاعی ندارند. به همین دلیل تجارت خود را بر مبنای روشی غیر اصولی پایه ریزی می‌کنند و به نتیجه دلخواه نیز نمی‌رسند. مشکل چنین سایت‌هایی نپرداختن به اصل حفاظت و بررسی سلامت سایت است.

در واقع پس از طی کردن پروسه ایجاد سایت به صورت کامل، نباید آن را به حال خود رها کرد. چرا که پس از راه اندازی و آغاز کسب و کار اینترنتی، تازه کار برای یک سایت شروع می‌شود.

در واقع بعد از طراحی سایت، سئو و تولید محتوا، اکنون سایت وارد فاز جدیدی از دنیای مجازی خواهد شد. در این دنیا ممکن است سایت شما آسیب ببیند، با ارورهای مختلفی روبرو شود، با کندی سرعت مواجه گردد یا مثلا یکی از صفحاتش ایندکس نشود. حل همه‌ی این مشکلات در کنار مسائلی مانند بروزرسانی محتوا و یا سایر ملزومات سایت بر عهده تیم پشتیبانی وب سایت است.

حفظ سلامت سایت
حفظ سلامت سایت

انواع خدمات پشتیبانی سایت

اکنون که به لزوم بهره مندی از تیمی حرفه‌ای برای حفاظت از سایت پی بردید، بد نیست که با انواع مختلف پشتیبانی نیز آشنا شوید. دقت کنید که خود پشتیبانی به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شود و از آن جا که هر شخصی در یک حوزه خاص تخصص دارد، پس بهتر است که کار نگهداری و پشتیبانی سایت خود را به یک فرد نسپارید.

چنانچه سایت شما راه اندازی شده و اکنون در مرحله نمایش به کاربران است و ورودی خوبی جذب نموده است، زمان آن رسیده تا انواع پشتیبانی را برای سایت خود آغاز کنید:

  • پشتیبانی فنی

فراموش نکنید که کار هیچ سایتی بدون ایراد و ارور پیش نخواهد رفت. هر لحظه ممکن است که یک مشکل در بخش فنی سایت شما ایجاد شود. عدم لود برخی از صفحات، وجود ارور در بخش هاست یا سایر موارد در طراحی می‌تواند به مسائل فنی مربوط باشد. به همین دلیل در چنین مواقعی نیاز به یک پشتیبان حرفه‌ای و با تجربه حس خواهد شد.

دقت کنید که برخی از مشکلات مربوط به سایت مخصوصا مشکلات فنی در صورتی که به موقع اصلاح نشوند، آسیب جبران ناپذیری به سایت شما وارد خواهند کرد و در برخی مواقع حتی ممکن است که سایت شما با کاهش رتبه نیز مواجه شود.

  • پشتیبانی محتوایی

یکی دیگر از انواع خدمات پشتیبانی سایت، فعالیت‌های مربوط به حوزه محتوایی وبسایت است. هر وبسایتی که در بستر وب فعالیت می‌کند، باید از یک متخصص تولید محتوا برای نگهبانی از محتواها استفاده کند. پشتیبان محتوایی وظیفه دارد تا در صورت لزوم محتواهای جدیدی به سایت اضافه کند یا مقالات قدیمی را بازبینی کند.

به عنوان مثال رقابت در برخی از کلمات کلیدی بسیار دشوار است و طبیعتا این رقابت اجازه کسب رتبه‌های برتر گوگل در ابتدای بارگذاری مقالات را به نویسنده نخواهد داد. هر چقدر هم که یک محتوای عالی تولید کنید، رسیدن به رتبه یک برای بار اول پس از انتشار محتوا غیر ممکن است. در چنین مواقعی پشتیبان وظیفه دارد تا در دوره‌های مشخص با مهارت کافی محتوا را بازنویسی و بروزرسانی کند تا سبب رشد جایگاه محتوا در کلمات کلیدی شود.

  • پشتیبانی سئویی

یکی دیگر از جنبه‌های نگهداری و پشتیبانی سایت به حوزه بهینه سازی موتورهای جستجو باز می‌گردد. هر چند درصد قابل توجهی از فعالیت‌های مربوط به سئوی سایت به ابتدای راه اندازی وبسایت باز می‌گردد، اما پس از شروع تجارت آنلاین و حتی در حین کسب درآمد نیز وب سایت به اصول سئو احتیاج اساسی دارد. در این مواقع نیاز به یک متخصص سئو بسیار حیاتی است و در صورتی که پشتیبانی برای این حوزه وجود نداشته باشد، قطعا آسیب جدی به برند شما وارد خواهد شد.

  • پشتیبانی از کاربران

برخی از سایت‌ها به پشتیبانی وب سایت برای ارتباط با کاربران نیاز دارند. سایت گردشگری را تصور کنید که برای کاربران یک پشتیبان آنلاین نیاز دارد و باید شخصی همواره برای جوابگویی به کاربران آنلاین باشد. این سایت‌ها با هدف مشتری مداری اقدام به جذب یک پشتیبان می‌نمایند. معمولا چنین پشتیبانی باید با حوزه کاری شما آشنا باشد تا بتواند خدمات، محصولات و سایر فعالیت‌ها مربوط به کسب و کار شما را به درستی به اطلاع مشتریان برساند.

پشتیبان سایت
پشتیبان سایت

چه سایت‌هایی به پشتیبانی وب سایت نیاز دارند؟

تا به اینجا از اهمیت نگهداری و پشتیبانی سایت آگاه شدید. اما شاید یک سوال برای‌تان به وجود آمده باشد: آیا همه‌ی سایت‌ها به پشتیبانی نیاز دارند؟

جواب این سوال قطعا بله است. با توجه به اینکه هر کسب و کار آنلاینی ممکن است با مشکلات زیادی در طول مسیر خود دست و پنجه نرم کند، و همچنین با آگاهی از اینکه محتواها نیاز به آپدیت دوره‌ای دارند، سایت باید هر از چندگاه از لحاظ سلامت فنی چک شود.

با این وجود نباید برای تمامی سایت‌های از یک تیم چند نفره بهره برد. بسیاری از سایت‌ها با برخورداری از صفحات کم و بازدید نسبتا پایین سهم کمی از سود بازار دارند. این قبیل از سایت‌ها توانایی پرداخت هزینه‌های سنگین برای پشتیبانی حرفه‌ای را ندارد و البته بهره بردن از یک فرد برای پشتیبانی وب سایت های این چنینی کفایت می‌کند.

با این حال اگر صاحب یک سایت پر بازدید هستید و یا رویای داشتن یک وبسایت بزرگ را دارید، باید از خدمات پشتیبانی سایت حرفه‌ای استفاده کنید. پس در این مواقع به جای سپردن سایت به دست یک نفر باید از یک تیم قدرتمند و چند نفره برای نگهداری از بخش‌های مختلف سایت کمک گرفت.

برای استفاده از خدمات پشتیبانی و نگهداری سایت نیازی نیست نگران باشید، بلکه می‌توانید کار بررسی و تامین سلامت سایت خود را به کارباما بسپارید و از کسب و کار خود لذت ببرید.

درخواست پشتیبانی سایت

  • Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, jpeg, Max. file size: 512 MB.

درباره کارباما

«سایت کارباما» یکی از سایت‌های مرجع در خصوص طراحی سایت است که شما می‌توانید برای طراحی سایت به تیم زبده کارباما مراجعه کنید. کارباما در زمینه‌های مختلفی همچون طراحی وبسایت شرکتی، تولید محتوا، طراحی وبسایت فروشگاهی، خدمات اینستاگرام، خدمات گرافیکی تولید محتوای ویدیویی (ساخت تیزر و موشن و…) و… به فعالیت مشغول است. شما می‌توانید با مراجعه به وب سایت مجموعه کارباما (https://karbama.net) از نحوه فعالیت این تیم و هزینه طراحی سایت مطلع شده و با توجه به نیاز خود از خدمات آن بهره مند شوید.

سایر خدمات کارباما

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *