طراحی سایت انتشارات

طراحی سایت انتشارات

یک وب سایت انتشارات کتاب مکان مناسبی برای فروش کتاب با موضوعات مختلف از نویسندگان متفاوت است. بزرگ‌ترین هدف یک نویسنده چیست؟ فروش کتاب و جذب مخاطب بیشتر. طراحی سایت انتشارات به نویسندگان کمک می‌کند تا به شکل ساده‌تری کتاب‌های خود را بفروشند. با طراحی سایت انتشارات کتاب، خوانندگان و علاقه‌مندان به کتاب دیگر مجبور نیستند از روش‌های مختلف برای خرید کتاب اقدام کنند. یک وب سایت حرفه‌ای و جامع، تمام نیاز خوانندگان را برطرف کرده و در نهایت سهولت در خرید را برای آن‌ها فراهم می‌کند.

ویژگی‌های طراحی سایت انتشارات

 • جذابیت و در دسترس بودن اطلاعات در صفحه اول

پربازدیدترین صفحه در هر وب سایت با موضوعات مختلف به خصوص وب سایت انتشارات کتاب، معمولاً صفحه اصلی است. در واقع این صفحه شبیه به جلد کتاب است. حال این جلد کتاب می‌تواند بازدیدکننده را مشتاق به خواندن کتاب کرده یا باعث شود تا خواننده کتاب را زمین بگذارد. صفحه اصلی در طراحی سایت انتشارات، مکان مناسبی برای به نمایش گذاشتن جدیدترین کتاب‌ها است. یک تصویر زیبا از جلد کتاب، تصویری از متن پشت کتاب، نظرات و نقدهای مثبت و تأثیرگذار خوانندگان از کتاب و… همگی به شکل مطلوبی نظر بازدیدکننده سایت را به خود جلب می‌کند. در دنیای شلوغ امروز، خرید کتاب باید مانند دیگر مایحتاج زندگی، به شکلی آسان انجام شود. جای تعجب است که چگونه بعضی از صاحبان انتشارات کتاب یا نویسندگان، اطلاعات مهم کتاب‌ها را در وب سایت‌ها برای افزایش آگاهی کاربر به نمایش نمی‌گذارند.

طراحی سایت انتشارات
 • درج اطلاعات مهم در بخش ابتدایی سایت

یکی از مهمترین ویژگی‌های طراحی وب سایت انتشارات، درج اطلاعات مهم در خصوص معرفی کتاب‌های جدید و نویسندگان برتر در بخش ابتدایی وب سایت است. این امر اهمیت بسیاری دارد، چرا؟ به این دلیل که بسیاری از بازدیدکنندگان در صورت جذب نشدن به صفحه اول یا مطالب ابتدایی، به سرعت وب سایت را ترک خواهند کرد. در واقع این شکلی از بازاریابی و جذب مشتری است. به طور قطع شما نمی‌خواهید که کاربران قبل از اینکه تصمیمی بگیرند، وب سایت شما را ترک کنند. حال این مهمترین تصمیم چیست؟ خرید کتاب.

به این ترتیب مهمترین امر در طراحی سایت، بخشی مهم و اصلی وب سایت است که باید زیبا به نظر برسد و حاوی محتوایی جذاب باشد. توجه داشته باشید که از عناوین و جمله‌های طولانی که قسمت زیادی از صفحه را به خود اختصاص می‌دهد، خودداری کنید.

 • بخش نظرات در طراحی وب سایت انتشارات

در طراحی سایت انتشارات، یک صفحه را به نقد کتاب اختصاص دهید. این بخش برای خریداران بالقوه کتاب، انگیزه بیشتری ایجاد می‌کند. با خواندن نقدهای مربوط به کتاب‌های مختلف، خرید کتاب برای این دسته از افراد آسان‌تر می‌شود. همچنین بهترین نظرات و بازخوردها از کتاب‌های مختلف را در این بخش درج کنید. در صورت امکان نیز نظرات و نقدها را به صفحه و منبع اصلی خود لینک نمایید. به عنوان مثال می‌توانید یک نقد را به وبلاگی که نسخه اصلی در آن قرار دارد لینک کنید. توجه داشته باشید که پیوند یا لینک به وب سایت‌ها و منابع معتبر دیگر، می‌تواند به امتیاز شما در موتور جستجوگر گوگل کمک کند.

یکی دیگر از موارد مهم در طراحی سایت انتشارات، در نظر گرفتن گزینه خرید کتاب در بخش نظرات و نقد کتاب است. کاربر ممکن است با خواندن نقدها و نظرات مثبت، برای خرید کتاب مشتاق شود؛ به این ترتیب با کلیک کردن بر روی گزینه خرید کتاب، این امر به راحتی امکان‌پذیر خواهد شد.

طراحی وبسایت انتشارات
 • شبکه‌های اجتماعی

یکی از بخش‌های مهم در طراحی سایت انتشارات کتاب، قرار دادن لینک شبکه‌های اجتماعی است. از این طریق شما به بازدیدکنندگان وب سایت اطلاع می‌دهید که چگونه از طریق پیوندهایی همچون اینستاگرام، توییتر، لینکدین، یوتیوب و سایر شبکه‌های مجازی، ارتباط خود را با شما حفظ کنند.

 • به‌روزرسانی وب سایت

زیبایی و جذابیت یک وب سایت انتشارات، به آپدیت بودن آن است که به صورت منظم همراه با تغییرات پیرامون خود، به‌روزرسانی شود. این امر نکته‌ای مهم در طراحی سایت انتشارات است. شما باید وب سایت خود را همراه با انتشار کتاب‌های جدید، نقدها و نظرات جدید به‌روزرسانی کنید.

 • بخش جستجوی کتاب

یکی دیگر از مهمترین نکات در طراحی سایت کتاب، در نظر گرفتن بخشی تحت عنوان جستجوی کتاب است. بازدیدکننده باید بتواند در زمانی کوتاه، کتاب یا نویسنده مورد نظر خود را جستجو کرده و پیدا کند. شما می‌توانید در این بخش گزینه‌ای نیز با نام جستجوی پیشرفته در نظر بگیرید. در بخش جستجوی پیشرفته فیلترهایی مانند نام کتاب، نام نویسنده، تاریخ چاپ، نام مترجم و… باعث می‌شوند تا کاربر جستجوی دقیقی از کتاب یا نویسنده مورد نظر خود داشته باشد.

 • اطلاعات جامع از کتاب و نویسنده

در طراحی سایت انتشارات، هر چه اطلاعات درج شده از کتاب‌ها و نویسندگان کامل‌تر باشد، بازدیدکننده اشتیاق بیشتری برای گذراندن وقت در وب سایت نشان می‌دهد. این اطلاعات جامع به خواننده کمک می‌کند تا با بسیاری از نویسندگان که تا به حال کتابی از آن‌ها مطالعه نکرده، آشنا شود.

همچنین شما می‌توانید بخش کوتاهی از کتاب را نیز به شکل خلاصه در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهید. این شرح کوتاه از کتاب، توجه بسیاری از مخاطبان را به خود جلب کرده و در نهایت به خرید کتاب منتهی می‌شود.

 • دسته‌بندی کتاب‌های مختلف

یکی از امکانات طراحی سایت انتشارات، دسته‌بندی کتاب‌ها با موضوعات مختلف برای فروش است. این دسته‌بندی، نقش مهمی در جلب نظر بازدیدکننده دارد. به این جهت که معمولاً افراد با هدف مشخصی به یک وب سایت انتشارات کتاب مراجعه می‌کنند. دسته‌بندی باعث می‌شود تا کاربر مستقیماً به سمت دسته یا گروهی برود که نام کتاب یا نویسنده موردعلاقه‌اش در آن بخش قرار دارد. شما می‌توانید کتاب‌ها را بر اساس موضوع و محتوا دسته‌بندی کنید. همچنین می‌توانید بخشی را به نویسندگان ایرانی و خارجی اختصاص دهید.

 یکی از مهمترین بخش‌ها در این دسته‌بندی، لیست کتاب‌های پرفروش، کتاب‌های تازه منتشر شده و جدید است. افرادی که کتاب‌خوان حرفه‌ای هستند، معمولاً کتاب‌های روز را دنبال می‌کنند؛ آن‌ها با ورود به وب سایت و مراجعه به بخش کتاب‌های تازه منتشر شده، کتاب مورد علاقه خود را پیدا کرده و خریداری می‌کنند.

سایت ریسپانسیو انتشارات
 • خرید اینترنتی کتاب یا فایل فشرده PDF

یکی دیگر از امکانات طراحی سایت انتشارات، امکان خرید کتاب به صورت آنلاین است. امروزه بیشتر خرید و فروش‌ها به صورت آنلاین انجام می‌شوند و اضافه کردن بخش خرید اینترنتی در طراحی سایت، امر مهمی محسوب می‌شود. شما با افزودن درگاه بانک‌های مختلف که در فرایند خرید سهولت ایجاد می‌کنند، می‌توانید در افزایش بازدیدکنندگان خود از سایت نقش داشته باشید.

در حال حاضر خواندن کتاب به صورت فایل، نسبت به گذشته رواج بیشتری پیدا کرده است. شما می‌توانید بخشی را نیز به فروش کتاب با فرمت PDF اختصاص دهید. برخی از افراد به دلیل کمبود وقت و درگیری‌های روزمره، زمان مناسب برای دست گرفتن کتاب و ورق زدن آن پیدا نمی‌کنند. این کتاب‌ها به دلیل قابل استفاده بودن در گوشی تلفن همراه، طرفداران خاص خود را پیدا کرده‌اند.

 • تولید محتوا

سئو و تولید محتوای ارزشمند از ویژگی‌های مهم در طراحی سایت است. تولید محتوا سبب می‌شود تا وب سایت شما در جستجوی کاربران به رتبه برتری برسد. طراحی سایت، محتوای مؤثر و امکانات لازم برای رفاه حال مخاطب، باعث می‌شود تا وب سایت شما با افزایش بازدیدکننده مواجه شود.

سایت شما باید به شکلی در تولید محتوا و سئو بهینه‌سازی شود که کاربران با جستجوی نام یک کتاب یا نویسنده، وب سایت شما را در موارد جستجو شده، مشاهده کنند.

سایت انتشارات کتاب
 • اهمیت ریسپانسیو بودن وب سایت

ریسپانسیو بودن سایت به این معنی است که کاربر بتواند با دستگاه‌های مختلف مانند رایانه و تلفن همراه به وب سایت شما مراجعه کرده و از آن دیدن نماید. اصل ریسپانسیو بودن در منطبق شدن وب سایت با دستگاه و اندازه‌های مختلف صفحه نمایش است. همچنین سرعت در لود مطالب نیز از دیگر موارد مهم در طراحی وب سایت انتشارات است.

مزایای طراحی سایت انتشارات

طراحی وب سایت انتشارات باعث می‌شود تا کاربران با نویسندگان بیشتری آشنا شوند. سایت انتشارات کتاب نه تنها منجر به افزایش فروش کتاب می‌شود بلکه در شهرت بسیاری از نویسندگان نیز نقش مهمی ایفا می‌کند. برای فروش کتاب و بازاریابی جهت جذب مخاطب، طراحی سایت بهترین گزینه است. هنگامی که افراد به صورت آنلاین به دنبال کتاب مورد نظر یا نویسنده مورد علاقه خود می‌گردند، پیدا کردن آن کتاب در وب سایت انتشارات به آسانی امکان‌پذیر خواهد بود.

مدت زمان طراحی سایت انتشارات

طراحی سایت از مراحل ابتدایی که طرح اولیه شکل می‌گیرد تا راه‌اندازی وب سایت، مدت زمان مشخصی را نیاز دارد. در حال حاضر سایت‌های مختلفی در این زمینه در حال فعالیت هستند و هر کدام بر اساس توانایی و امکاناتی که در اختیار دارند، مدت زمانی را برای نهایی شدن کار تعیین می‌کنند. به طور معمول حدود یک ماه تا یک ماه و نیم برای طراحی سایت انتشارات کتاب، زمان لازم است. البته ذکر این نکته نیز ضرورت دارد که با توجه امکانات در نظر گرفته شده برای طراحی سایت، مدت زمان اتمام کار، متفاوت خواهد بود.

هزینه طراحی سایت انتشارات

سایت‌هایی که در زمینه طراحی سایت فعالیت می‌کنند، هر کدام بر اساس ویژگی‌ها و امکاناتی که دارند، تعرفه خاصی را برای مشتریان خود در نظر می‌گیرند. کاربران می‌توانند با مراجعه به منابع موجود در خصوص طراحی سایت، هزینه‌ها را بررسی کرده و بر اساس بودجه و نیاز خود تصمیم بگیرند.

درباره کارباما

تیم بزرگ و خلاق کارباما، یکی از پیشگامان در حوزه طراحی سایت است. کارباما در بخش‌های طراحی وب سایت فروشگاهی، طراحی وب سایت شرکتی، تولید محتوا، خدمات اینستاگرام، خدمات گرافیکی و خدمات سئو فعالیت می‌کند.

گروه کارباما امکانات متنوعی را در بخش طراحی سایت فروشگاهی ، طراحی سایت شرکتی ، طراحی سایت وکالت ، طراحی سایت پزشکی در تهران و …در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. طراحی صفحات، پنل کاربری ویژه، پرداخت آنلاین، اتصال به گوگل، ریسپانسیو بودن سایت و موارد متعدد دیگر، از گزینه‌هایی هستند که برای طراحی یک وب سایت حرفه‌ای ضرورت دارند. شما با مراجعه به وب سایت کارباما www.karbama.net می‌توانید از تمامی این امکانات و ویژگی‌ها بهره‌مند شوید.

هزینه طراحی سایت انتشارات یا هر محتوا و موضوع دیگر در کارباما، به صورت استاندارد از 12 میلیون تومان شروع شده و درحالت پرمیوم، هزینه به صورت توافقی محاسبه می‌شود.

انتشارات کتب درسی

برای طراحی سایت انتشارات کتاب، وقت بگذارید و آن را بسازید. در طراحی سایت نیاز به سرعت در انجام کار نیست، برای راه‌اندازی و توسعه یک سایت انتشارات باید برای افزایش میزان بازدید در آینده نزدیک تلاش کنید. این وب سایت، هویت و خانه شما محسوب می‌شود و پنجره‌ای که کاربران از آن محتوای سایت شما را مشاهده می‌کنند. شما می‌خواهید خریداران آنچه می‌بینند را دوست داشته باشند، پس با حوصله و پشتکار، وب سایت خود را بسازید.

درخواست مشاوره رایگان

 • Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, jpeg, Max. file size: 512 MB.

سایر خدمات کارباما

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *